Serie A shton polemikat me fushatën kundër racizmit
Serie A ka goditur përsëri. Pas problemeve të mëdha me racizmin në Itali dhe sidomos në futboll, lega ka zbuluar fushatën “Thuaji jo Racizmit” gjatë ditës së hënë.

Megjithatë, mbase nuk ka marrë përgjigjen e pritur, dhe me të drejtë.

Federata ka punësuar Simone Fugazzotto, i cili ka portretizuar majmunë në pikturat e tij. Megjithatë, mund të shihni pse gjëra mund të shkojnë shumë keq.

Tre pikturat janë shtuar si pjesë e fushatës ditën e hënë, por polemikat kanë shpërthyer përsëri, sidomos në Angli.
Shtuar më 16/12/2019, ora 19:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori