Serie A, Top 10 i javës së III-të (FOTO LAJM)

Fabrizio Miccoli - Palermo
Është mbyllur dje në mbrëmje me takimi Torino-Inter java e tretë e Serie A. Javë që ka dhuruar shumë supriza dhe emocione por edhe shumë gola: plot 33 të tillë.

Fitore e bukur dhe bindëse e Lazios në Verona dhe provë karakteri dhe force e Juventusit në Genoa. Ndërsa Napoli bën deytrën në shtëpi duke mos iu ndarë dy kryesuesve.

Gabim i rëndë për Romën në shtëpi që mposhtet 2-3 nga Bologna në Olimpico, kurse Interi i Stramaccionit bën kthesën në Torino pas humbjes 1-3 në shtëpi përballë Romës.

Albeu.com, duke u bazuar në atë çka është parë në ndeshjet e Serie A: golat, loja, rezultatet, ka përzgjedhur 10 lojtarët më të mirët ë javës. Disa prej tyre jo shumë të njohur por që kanë qënë deçiziv për ekipet e tyre në arritjen e suksesit këtë javë. /albeu.com/

Për më shumë informacion vizitoni foto-galerinë e mësipërme...
Shtuar më 17/09/2012, ora 11:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori