Sevilla befason dhe mposht Atleticon në "Wanda Metropolitano" (VIDEO)

Sevilla ka mposhtur Atletico Madridin brenda në shtëpinë e këtyre të fundit, "Wanda Metropolitano", ndeshje e vlefshme për Copa del Rey.

Atletico është befasuar nga andulizianët e Sevillas duke mundur me shifrat 1-2.

Golat për Sevillan i shënuan Moya autogol (80') dhe Correa (88'), ndërsa për vendasit shënuan Diego Costa në (73').

Skuadra e Montellas ka bërë një hap të madhë për në Kupën e Mbretit, ku në ndeshjen e radhës e luajnë "Sanchez Pizjuan". /albeu.com/
Shtuar më 17/01/2018, ora 20:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori