Sevilla mposhte Realin (VIDEO)
Albeu.com
Real Madridi, në mungesë të Cristiano Ronaldos ka pësuar humbje nga Sevilla, në ndeshjen e zhvilluar në Roman Sanchez Pizjuan, me rezultat 2-1.
Një fitore plotësisht e merituar e andaluzianëve të Sevillas. Sevilla filloi me gol e para duke kaluar në epërsi me anë të Jesus Navas në minutën e 33-të.

Në minutën e 49-të, Mbretërit arritën ta barazojnë rezultatin.

Renato ishte heroi i Sevillas në mbrëmjen e sotme, pasi që shënoi golin e dytë dhe të fitores (66’), për t’ia shkaktuar Realit humbjen e parë të sezonit.

Pas kësaj ndeshjeje, Barcelona qëndron në krye të tabelës me tri pikë diferencë nga Real Madridi dhe Sevilla që tashmë kanë pikë të barabarta.Ja golat:

Shtuar më 05/10/2009, ora 05:11
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori