Sevilla prenoton talentin e Milanit
silva ronaldo
Skuadra e Sevillas po kalon një moment shumë të mirë në kampionain spanjoll falë edhe kontributit dhe formës së jashtëzakonshme që po tregon ylli i skuadrës, Andre Silva.

Sezonin e kaluar Silva ishte në një krize të madhe golash te skuadra e Milanit, porn ë këtë sezon ka shkëlqyer me andaluzianët pasi numëron 7 gola në po kaq takime. Spanjollët kanë paguar në arkat e Milanit tre milionë euro për huazimin dhe 35 të tjera nëse binden nga performancat e portugezit.

Sevilla ka në plan që ta paguajë kartonin e lojtarit me këste por tashmë mbetet të shihet vendimi i drejtuesve të klubit Italian. /albeu.com/
Shtuar më 07/10/2018, ora 13:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori