Sevilla u mposht me përmbysje nga Dortmundi, Suso: Nëse ka ndonjë ekip që mund të befasojë, jemi ne
Suso ishte një nga yjet e ndeshjes mes Sevilla dhe Borussia Dortmund . Mesfushori i Cadiz hapi rezultatin për ekipin e Lopetegui në minutën e shtatë, duke lëshuar gjithashtu llogarinë e tij të shënuar në Ligën e Kampionëve .

Pas ndeshjes, ai analizoi humbjen e ekipit të tij në mikrofonat Movistar.

Si jeni pas disfatës?

"Pak i zhgënjyer. Në pjesën e parë ne nuk ishimpërqendruar. Ne e kaluam në avantazh të parët dhe duhet ta kishim ruajtur."

Një rival i komplikuar?

"Ata kanë lojtarë të mirë në krye, ata dalin shpejt. Ne nuk ishim aq të përqendruar dhe të vëmendshëm sa duhet dhe ata dinin si ta shfrytëzonin atë."

Një intensitet i madh nga Borussia?

"Ata rifituan shumë topa. Në nuk ishim të vëmendshëm dhe të përqëndruar sa duhej, por rezultati ishte i drejtë dhe duhet të përmirësohemi."

Shpresat për kthim?

"Nëse ka një ekip që mund të befasojë, jemi ne. Duhet të shohim ku kemi gabuar në këtë ndeshje."/albeu.com/
Shtuar më 18/02/2021, ora 10:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori