Shans i artë për Italinë, Spanja rrezikon pjesëmarrjen në Botëror
Pëlqej
“El Pais” raporton se ibrikët mund të rrezikojnë pjesëmarrjen në Botëror, kjo pasi FIFA ka paralajmëruar Federatën Spanjolle të Futbollit që të mos lejojë ndërhyrjen e qeverisë spanjolle në punët e saja ose përndryshe Spanja do të përjashtohet nga FIFA.

Italiamund të gëzohet në këtë rast dhe të shpresojë në një kokforci nga qeveria spanjolle për ti dhënë azzurëve shansin për të shkuar në Russi.

Italia dhe Spanja u përballën në fazën e grupeve ku merrtë pjesë dhe Shqipërtia, përballje nga e cila Italia mori një pikë dhe një humbje 3-0. /albeu.com/
Shtuar më 15/12/2017, ora 14:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori