Shaqiri aktivizohet 20 minuta, Salah heroi i Liverpoolit (VIDEO)


Liverpoli ka arritur një fitore të vështirë nga sa u mendua në fillim, teksa mposhti me vështirë 4-3 në Anfield Road Crystal Palace, shkruan Albeu.com.

Të kuqtë e mbyllën pjesën e parë në disavanatzh teksa miqtë realizaun me Toënsend.

Megjithatë me fillim e pjesës së dytë vendasit shënuan dy gola tës shpejtë Brenda 5 minuatsh me autor Salah dhe Firminho.

Por miqtë surprizuan sërish teksa barazuan rezultatin në 2-2 në minutën e 65 me autor Tomkins.

Megjithatë Liverpooli nuk dorëzohet dhe kalon sërish në epërsi teksa Salah shënon golin e 3.

Ndërkohë ne minutat shtesë Mane shënoi dhe golin e 4 dhe të fundit për të kuqtë, duke i siguruar 3 pikët e radhës skuadrës së drejtuar nga Jurgen Kloop. Ndërsa në fund të takimit miqtë do të shënonin dhe golin e 3 me Meyer duke mbyllur shifrat përfundimtare 4-3.

Pas këtij suksesi Liverpooli vijon të mbrojë kreun teksa është +7 pikë më shumë nga Manchester City e cila luan nesër ndaj Hudersfield. /albeu.com/


Shtuar më 19/01/2019, ora 17:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori