Shaqiri: Bayerni nuk donte të më shiste
Pëlqej
I intervistuar gjatë grumbullimit me kombëtaren e Zvicrës, mesfushori i Bayern Munchen Xherdan Shaqiri ka folur për merkaton e verës, për skuadrat që e donin dhe arsyet e moslargimit nga kampionët e Gjermanisë.

"Di që Liverpool bëri një ofertë para Botërorit, por Bayerni ndërhyri duke më shpjeguar se nuk donte të më shiste. Kam një kontratë me gjermanët deri në fund të vitit 2016 dhe në muajt në vazhdim mund edhe ta rinovojë atë", është shprehur Shaqiri që gjatë merkatos së verës u kërkua edhe nga Juventus, Inter dhe Roma. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2014, ora 16:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori