Shaqiri ka një klauzolë për largimin nga Stoke City
Mesfushori nga Kosova, Shaqiri do të largohet nga Stoke City gjatë afatit kalimtar të verës, madje shqiptari nga Kosova ka edhe një klauzolë largimi.

Në kontratën e Xherdanit me Stoke Cityn, është një klauzolë që e lejon gjilanasin të largohet nga klubi për një shumë relativisht të ulët prej 14,5 milionë euro.

West Ham United, Everton, Neëcastle United, Huddersfield dhe Southampton janë skuadrat angleze që kanë shprehur interesim për Xherdanin. Madje edhe Roma në Itali.

Ndërkohë në Bundesliga është Borussia Dortmund që mbetet e interesuar për transferimin e Shaqirit. /albeu.com/
Shtuar më 06/05/2018, ora 14:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori