Shaqiri në Beograd përballë serbëve: E di se ç'më pret!
Pëlqej
shaqiri00
Këtë të mërkurë skuadra e Liverpool do të luajë naj Crvena Zvezdës në sfidën e vlefshme për champions league. Pjesë e anglezëve do të jetë edhe shqiptari Xherdan Shaqiri.

Atmosfera pritet të jetë e tmerrshme për yllin e “the reds” për shkak të kombësisë së tij, por ka qenë vetë lojtari ai që ka zbutur tonet në prag të këtij takimi.

“Nuk jam i shqetësuar. Është një ndeshje futbollit dhe unë do ta trajtoj si t ë tillë. Besoj se do të ketë disa tifozë që do të më vërshëllejnë. Unë do ta trajtoj si të ishte një takim normal. Është thjeshtë një ndeshje futbolli që ne duam të fitojmë. Sporti nuk është politikë”, tha Xherdan Shaqiri. /albeu.com/

Shtuar më 23/10/2018, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori