Shaqiri ne Boteror me Zvicren
Albeu.com
Mesfushori kosovar, Xherdan Shaqiri është zgjedhja e befasueshme për 23 anëtarët e kombëtares së Zvicrës për Kampionatin Botëror. 18 vjeçari Shaqiri e ka luajtur ndeshjen e parë për ekipin zviceran të Baselit në korrik, ndërsa në ...... futbollin ndërkombëtar ka luajtur vetëm 45 minuta në ndedhjen miqësore Zvicër-Uruguaj në mars.
"Shaqiri ka shfaqur një performancë të mirë për Bazelin dhe mund të luajë në disa pozicione", ka thënë traineri i kombëtare zvicerane, Otmar Hitzfild.
Shtuar më 11/05/2010, ora 21:56
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori