Shaqiri, ti je Messi ynë (VIDEO)
Xherdan Shaqiri, sulmuesi shqiptar i Kombëtares zvicerane arriti të shënonte dje në miqësoren përballë Argjentinës dhe ritregoi edhe një herë se është një prej talenteve më të mëdhenjë të momentit në futbollin helvet.

Goli i shqiptarit nga Gjilani vleu sa për statistika pasi Zvicra u mund 1-3 por Shaqiri tregoi se vlen po aq sa shkruajnë edhe gazetat. Madje një pjesë e tifpzerisë vendase shaplosën një pankartë pas golit ku shkruhej: " Shaqiri, ti je Messi ynë". /albeu.com/

Shikoni golin e Xherdan Shaqirit:


Shtuar më 01/03/2012, ora 09:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori