Shaqiri titullar, ngec Bayerni (VIDEO)
Bayerni është ndalur në barazim 1-1 me Schalken, në javën e dytë të Bundesligas.

Robert Lewandoëwki zhbllokoi rezultatin pas vetëm dhjetë minutave lojë, duke i dhënë avantazhin skuadrës muysafire, rezultat më të cilën skuadrat shkuan në pushim.

Ndërkohë, në fraksionin e dytë të ndeshjes, pas shumë tentimeve nikoqirët gjetën golin e barazimit përmes Benedikt Hoeëeds (62), rezultat më të cilën edhe u mbyll kjo ndeshje.

Bayerni mbledh katër pikë pas dy javësh, dhe ndan pozitën e dytë me katër skuadra tjera. Bayer Leverkusen mbetet lider i pastër gjashtë pikë, dy fitore nga dy ndeshje.

Mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri ka qenë titullar.
Shtuar më 30/08/2014, ora 21:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori