Shaqiri uron Pavarësinë me flamurin kombëtar
Në një ditë kur Kosova feston 6-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë dhe kur liderë nga e gjithë bota urojnë shtetin më të ri për ditëlindjen e gjashtë nuk mund të rrinte pa uruar as ylli i Bayern Munchen, Xherdan Shaqiri.

Gjilanasi, që luan për kombëtaren e Zvicrës, ka postuar një foto në profilin e tij zyrtar në Facebook ku uron të gjithë shqiptarët për këtë ditë të shënuar.

"Urime 6 vjetori i Pavarësisë së Kosovës", shkruan mbi foto ylli shqiptar i futbollit botëror.

Ajo që bie në sy në foto është fakti se Shaqiri nuk zgjedh të urojë me flamurin shtetëror të Kosovës por me atë kombëtar shqiptar. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2014, ora 12:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori