E FUNDIT/ Milani shpëton në fund mes dramës (VIDEO)
Shefi i Bayernit Rummenigge flet në lidhje për mesfushrin e talentuar të Schalke 04
Karl-Heinz Rummenigge ka konfirmuar se klubi nuk ka asnjë një marrëveshje për të nënshkruar me objektivin e Liverpoolit Leon Goretzka.

Ylli i Schalke 04 në përfundim të sezonit në verë është jashtë kontratës dhe është lidhur me një mori klubesh, përfshirë kampionët e Bundesligës Bayern Munich dhe klubit anglez Liverpool, shkruan Albeu.com.

Siç raportohej gjigantët gjermanë thuhet se kishin arritur një marrëveshje me Goretzka para Vitit të Ri, por Rummenigge ka thënë se lojtari ka akoma kohë se ku do të luajë sezonin e ardhshëm.

"Ne do të ishim të çmendur nëse nuk do të mendonim për nënshkrimin e një talentit gjerman, kontrata e të cilit përfundon në verë", tha Rummenigge për Sky.

"Tani është për lojtarin të vendosë dhe do të ishte mirë nëse ai do të zgjidhte Bayernin në fund." u shpreh Rummenigge. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2018, ora 16:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori