Sheikët drejt dështimit për blerjen e Newcastle, nisin bisedimet për të marrë klubin e njohur të Serie A
Bisedimet mes sheikut nga Arabia Saudite, Muhamed bin Salman dhe Njukasëll kanë ngecur, teksa marrëveshja nuk është në rrugën e duhur.

“The Sun” raporton se së fundmi ka pasur disa probleme për kalimin e klubit anglez në pronësinë e sheikut. Madje thuhet se marrëveshja po shkon drejt dështimit dhe Bin Salman mund të marrë në pronësinë e tij një tjetër klub.

Thuhet se Bin Salman është në bisedimet me përfaqësues të Romës dhe mund të marrë në pronësinë e tij klubin verdhekuq.bin salman

Xhejms Palota dëshiron ta shesë klubin dhe ka punësuar Goldmen Saçs për të gjetur një blerës, më këtë të fundit që ka nisur bisedimet pikërisht me Bin Salman/
Shtuar më 15/05/2020, ora 18:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori