Sheiku kryen pagesën, Newcastle tashmë është skuadër e tij
Miliarderët nga Arabia Saudite kanë kryer tashmë pagesën prej 300 milionë funta për të marrë pronësinë e skuadrës nga Premierliga, Newcastle United.

Paratë tashmë janë shkëmbyer dhe fokumentat janë nënshkruar derisa procesi I sipërmarrjes prite të zgjasë deri në katër javë.

Nëse gjithçka shkon në rregull siç është planifikuar, fondi saudit do të jetë pronar i 80% të aksioneve derisa nga 10% do t’ kenë Amanda Staveley dhe David e Simon Reuben.

Yasir Al-Rumayyan do të bëhet kryetari i ri i Newcastle nëse marrëveshja përfundohet.
Shtuar më 20/04/2020, ora 11:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori