Shënoi 3 gola në 40 minuta, Moura lojtari i javës në Champions


Lucas Moura ka fituar çmimin "Lojtari i javësChampions Legaue" pasi e ndihmoi Tottenhamin të kualifikohet në finale.

26-vjeçari, Lucas Moura, do të mbajë mend gjatë natën 8 majit në "Johan Cruijff", ku shkëlqeu me het-trik kundër Ajaxit.

Ai shënoi tre gola për ta dërguar Tottenhamin në finale të Champions League, dhe bëri paraqitje fantastike.

Për këtë, Moura është shpallur futbollisti i javës, duke lënë prapa dyshen e Liverpoolit, Origi dhe Wijnaldum, që shënuan nga 2 gola në përmbysjen e madhe të Liverpoolit ndaj Barcelonës. /albeu.com/

Shtuar më 10/05/2019, ora 22:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori