Sherr mes U14 në Turqi, lajthisin policët (VIDEO)

Polemika në qytetin Kutahya për mënyrat që përdorën forcat e rendit pas sherrit të ndodhur me Under14 të Ikitellispor dhe Bursa Yolspor. Policia përdori spraj me përëbërës spec djegësë dhe shkopinj gome kundër fëmijëve me fanellë blu gjatë përpjekjeve për të vënë rregull në fushën e lojës pas protestave të ashpra të këtyre të fundit kundër arbitrit të ndeshjes.

Imazhet tregojnë fëmijët-futbollistë mes dhembjeve ndërsa disa prej tyre u transportuan edhe në spital për ndihmë më të specializuar. /albeu.com/
Shtuar më 08/05/2013, ora 12:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori