Sherri masiv në City-Chelsea, ja sa javë janë dënohar Aguero-Fernandinho
Sherri në fundin e ndeshjes City-Chelsea u ka kushtuar rëndë dy futbollistëve të "qytetarëve", Agueros dhe Fernandinhos. Përveç dënimit me karton të kuq, ata kanë marrë dhe pezullim nga Federata Angleze.

Sergio Aguero, është dënuar me katër ndeshje pasi bëri një ndërhyrje horror ndaj David Luiz. Argjentinasi do të mungojë ndaj Leicesterit, Watfordit, Arsenalit dhe Hull Cityt.

Përveç 28-vjeçarit është denuarr edhe mesfushori Fernandinho me 3 ndeshje për shkak të një sherri me Fabregas.
Shtuar më 05/12/2016, ora 15:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori