Shevchenko: Morata duhet të përmirësohet, Conte të qëndrojë tek Chelsea
Pas një startimi mbresëlënës të karrierës së tij në Chelsea pas transferimit të tij prej 60 milionë paund nga Real Madrid gjatë merkatos së verës, spanjolli në dhjetë paraqitjet e tij të fundit nuk ka shënuar me Chelsean, ku goli i fundit që ka shënuar është ndaj Brighton.

Morata duhet të ndihmojë Chelsean pasi ka dy ndeshje të vështira si në transfertë ndaj Manchester Cityt dhe Barcelonë gjatë javës së ardhshme dhe ish-sulmuesi i Chelseat, Shevchenko thotë se Morata duhet të mbetet i durueshëm dhe të marrë shanset që i vijnë atij.

"Unë i kam parë shumë prej golat që ai ka shënuar", tha ukrainas për ESPN.

"Ai kishte shumë shanse. Unë mendoj se ju duhet të përmirësoni përfundimisht kur keni shanse.

"Është mirë kur një sulmues ka shanse, është shumë pozitive. Ju keni nevojë për këtë për të shënuar gola dhe për të ndihmuar ekipin që të fitojë."

Ndërkohë, Shevchenko gjithashtu mbështeti Antonio Conten për të qëndruar në Chelsea, duke thënë se klubi duhet të jetë i durueshëm me italianin pas sezonit të tij të debutimit që fitoi titullin kampion.

"Mendoj se ai është një menaxher i shkëlqyeshëm, ai është duke bërë një punë fantastike", shtoi ai.

"Është një moment i vështirë për Chelsean por ata ende kanë një shans për t'u kualifikuar në ndeshjen e dytë naj Barcelonës në Champions League.

"Është më mirë të pyesësh nëse ai është i lumtur, natyrisht, gjithçka varet nga rezultatet, ende mendoj se ai është duke bërë një punë të shkëlqyeshme, ka qenë një sezon shumë i vështirë për Chelsean si në Champions edhe në Premier League.

"Ishte një performancë e shkëlqyer, ekipi luajti shumë mirë, pastaj disa lojtarë të rëndësishëm u larguan, kishin disa lëndime.

"Është një sfidë e ndryshme në këtë moment për të, një skuadër duhet të ketë një rezultat, duhet të merrni disa rezultate dhe gjithçka ndryshon shpejt." përfundoi Shevchenko. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2018, ora 21:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori