Shi dhe spektakël në provat e Moto GP në Malajzi (VIDEO)
rosi22
Shi dhe spektakël ka rezervuar provat e Moto GP në Malajzi. Shiu i dendur bëri që organizatorët të shtynin provat deri në një orë. Marquez pengoi rivalin Suzuki duke u penalizuar me 6 pozicione dhe do ta nise garën nga vendi i shtatë.

Në vendin e dytë u klasifikua Johann Zarco dhe pas tij piloti Italian Valentino Rossi me Yamaha. Ndërkohë që piloti tjetër i Yamaha, Maverick Vinales u rendit vetëm në vendin e 11-të. /albeu.com/
Shtuar më 03/11/2018, ora 18:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori