Shifra shqetësuese, 10 lojtarë të infektuar me koronavirus në Premier League
10 futbollistë të Premier Leagues kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Lajmi është konfirmuar nga Federata Angleze e Futbollit që brenda periudhës 21-27 shtator ka kryer 1595 teste (lojtarë dhe staf).

Të gjithë ata që kanë rezultuar pozitivë janë vendosur në izolim, sipas protokollit mjekësor. Javën e kaluar dolën në qarkullim katër emra: Ilkay Gundogan i Manchester City si dhe trajneri i West Ham, David Moyes si dhe dy lojtarë të këtij ekipi, Issa Diop dhe Josh Cullen.

Shtuar më 29/09/2020, ora 10:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori