Shifrat e CR7 frikësojnë Juventusin
Juventus ka qenë një "koçkë e fortë" për Realin në vite, megjithatë spanjollët shihen si favoritë nisur edhe nga performanca e yllit të tyre, Cristiano Ronaldo përballë italianëve.

Ai ka shënuar plot 7 gola në 5 ndeshje kundër Juventusit duke e bërë emegjente në mbrojtjen e italianëcve neutralizimin e tij.


Ndeshja mes tyre do të jetë në finale e parakohshme, por Juventus do të duhet të përballet me dy mungesa të mëdha siç janë Miralem Pjaniç dhe Medhi Benatia, të cilët do të mund të luajnë vetëm në sfidën e kthimit në “Santiago Bernabeu”.

Ndeshja e parë në Itali do të zhvillohet më datë 3 prill, kurse tjera në 11 prill në "Bernabeu". /albeu.com/
Shtuar më 16/03/2018, ora 14:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori