Shihet si e ardhmja e mbrojtjes, gjigandët evropianë në sulm për francezin e Sevillas
Jules Kounde ka marrë vëmendje nga shumë klube pas golit që shënoi ndaj Barcelonës në gjysmëfinalen e parë të Copa del Rey.

Manchester United ka qenë klubi i parë që ka shprehur interesim për mbrojtësin e Sevillas.Pas saj, janë bashkuar edhe disa ekipe të tjera siç janë PSG, Real Madrid dhe madje edhe Barcelona.

Sevilla nuk po mendon për të negociuar me asnjë skuadër, pasi klauzola e lojtarit është 80 milion dhe mund të përfitojnë shumë nga kjo.Kounde është vetëm 22 vjeçar dhe mendohet të jetë e ardhmja e mbrojtjes.
Shtuar më 11/02/2021, ora 12:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori