Shikoni çfarë i bëjnë statujës së Maradonës tifozët në Argjentinë (FOTO LAJM)

Pikërisht për shkak të sukseseve që dhe asaj që ka thënë për ekipin kombëtar, Maradona është një idhull për shumë njerëz në vendin e tij, aq sa njerëzit do të bënin gjithçka që ai do të kërkonte.Image

Gjithashtu atij i është bërë një statujë në Buenos Aires, e cila tashmë po përdoret për ndërgjegjësimin e qytetarëve. Si në shumë vende edhe në Argjentinë ka shpërthyer Koronavirusi, teksa njerëzve i është bërë thirrje nga autoritetet që të respektojnë rregullat, teksa një prej tyre është edhe mbajtja e maskës.

Megjithatë këto thirrje nuk kanë mjaftuar dhe për të ndërgjegjësuar njerëzit, i është vendosur një maskë statujës së Maradonës, idhullit të padiskutueshëm të argjentinasve.
Shtuar më 17/04/2020, ora 14:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori