Shikoni disa nga golat më të bukur të shënuar nga Emiliano Sala me Nantes (VIDEO)
Të gjithtë luten për futbollistin Emiliano Sala i humbur në mënyrë misterioze teksa dyshohet ka humbur jetën pasi avioni është rrëzuar në det, shkruan Albeu.com.

Por kush ishte Emiliano Sala. Ai ka lindur në Argjentinë teksa prej vitit 2012 luante në kampionatin francez. Sala e nisi karrierën tek Bordeaux, por i famshëm u bë tek skuadra e Nantes. Ai me kanarinat kishte zhvilluar 117 ndeshje duke shënuar dhe 42 gola.

Argjentinasi e kishte nisur mjaft mirë këtë sezon me Nantes teksa këtë fazë të parë kishte shënuar 13 gola një nisje perfeket por që iu ndërpre në mes.

Nga forma e mirë që po kalonte Sala ai u spikat nga Cardiff dhe klubi ëellsian firmosi me 28 vjecarin vetëm pak ditë më parë.
Ai priste të debutonte në Premier League këtë fundajvë por karriera futbollistike ju ndërpre në mes. /albeu.com/
Shtuar më 23/01/2019, ora 13:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori