Shikoni se si 'plaku' Buffon ka shpëtuar Juventusin në minutat e fundit (VIDEO)


Gianluigi Buffon bëri rikthimin e tij në Juventus këtë verë pasi kaloi një sezon me Paris Saint-Germain.

Legjenda italiane mezi priste të kthehej për të thyer rekordin e paraqitjes së Paolo Maldini në Serie A dhe ai e bëri pikërisht atë pasi bëri paraqitjen e tij të 903 për Bianconeri kundër SPAL.

Sonte në fitoren 2-1 të Juventusit ndaj Bolonjës, Buffon i kujtoi botës se ai është akoma një portier i klasit botëror.

Në minutën e fundit të ndeshjes në Torino, 41-vjeçari prodhoi një pritje të jashtëzakonshme për të parandaluar një barazim të vonë të Bolonjës.
Shtuar më 19/10/2019, ora 23:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori