Shitje dhe prodhim të lëndëve narkotike, kampioni i botës dënohet me 7 vite burg
Kampioni i botes në mundje, Elis Guri është dënuar me 7 vite burgim për shkak të akuzave për shitje dhe prodhim të lëndëve narkotike.

Pas apelimit, shkodrani përfiton nga gjykimi i shkurtuar duke u dënuar përfundimisht me 4 vite e 8 muaj burg.

Ndërsa Avokati Arber Hoxha u shpreh se vendimi është i pambështetur në ligj dhe në prova, ku brenda afatit ligjor do kundërshtohet në Gjykaten e Posacme të Apelit ku do të kërkojmë deklarimin e pafajshëm.

Elis Guri bëhet sportisti i dytë i njohur në Shkodër që përfshihet në aktivitet kriminal pasi më herët këtë fat kishte edhe trajneri i kombëtares së femrave, Armir Grimaj, pjesë e grupit të Bajrave.

Shtuar më 28/10/2020, ora 12:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori