Shkak Covid-19, ndryshojnë oraret e ndeshjeve të Premier League
Për shkak të normave të reja për mbylljen e pubeve në orën 22, të marra nga qeveria angleze për të ulur numrin e infektimeve me Coronavorus, Premier League ka lajmëruar ndryshimin e orareve të ndeshjeve në program të hënën mes Fulham-it dhe Aston Villa-s, dhe mes Liverpool-it dhe Arsenal-it.

E para, e parashikuar fillimisht në orën 19, do të luhet në 17:45. Ndërsa e dyta do të fillojë në orën 20 dhe jo në 21:15 siç ishte parashikuar.

Edhe ndeshjet që do të luhen në fundjavën e 3-4 tetorit do të luhen më herët nga sa ishte parashikuar.
Shtuar më 23/09/2020, ora 18:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori