Shkak koronavirusi, mbyllet përfundimisht kampionati i parë për futboll
Liga e katërt në futbollin anglez, e njohur si League Two ka anuluar sezonin 2019/20 për shkak të koronavirusit, duke u bërë kështu kampionati i vetëm i futbollit që është ndërprerë përfundimisht.

Me këtë rast ky sezon do të jetë i pavlefshëm dhe skuadrat e kreut nuk do të mund të ngjiten një ligë më lart dhe ato të poshtmet nuk do të bien një ligë më poshtë.

Ky vendim erdhi nga Liga Nacionale që pretendon se kjo është në të mirë të futbollistëve dhe tifozëve.

Goditje të madhe do të pësoj skuadra e kreut, Barroë e cila kishte synuar të ngjitet në Ligën e parë vitin e ardhshëm, për herë të parë që nga viti 1971-1972.

Shtuar më 25/03/2020, ora 16:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori