Shkaktuan kaos, UFC ndëshkon Khabibin dhe McGregorin
khabib000
Pak ditë më parë u zhvillua dueli më i madh i UFC-së, mes irlandezit Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov. Përballja mes tyre nuk përfundoi siç duhej pasi dy luftëtarët u përleshën mes tyre duke shkaktuar një kaos të madh. shkruan Albeu.com

Pikëpyetjet që u ngritën ishin të shumta në lidhje me dënimin që duhej të merrnin të dy sportistëtt. Së fundmi, Komisioni i Sporteve të Nevadës njoftoi se dy luftëtarët e UFC janë pezulluar përkohësisht për incidentet që ndodhën pos duelit. Dënimi është i vlefshëm deri në datën 24 tetor ku dhe do të përcaktohet dënimi për dy luftëtarët. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2018, ora 17:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori