Shkëmbim i bujshëm Icardi-Dybala?
Interi dhe Juventusi mund të kryejnë një shkëmbim të munshëm që do të mbaheyt mend gjatë në Itali,shkruan Albeu.com.

Mauro Icardi mund të kalojë tek Juventus dhe Paulo Dybala të transferohet tek Interi.


Sipas Tuttomercatoëeb, një shkëmbim mes dy sulmuesve të "palumtur" mbetet një opsion i vërtetë.

Kjo për faktin se të dy lojtarët po kalojnë një moment krize në skuadrat e tyre.

Icardit pak ditë më parë i hoqën shiritin kapitenit dhe ai mendon largimin teksa dhe rinovimi i kontratës me zikaltrit mbetet i bllokuar.

Gjithashtu edhe sulmuesi tjetër Paulo Dybala po kalon momentet më të vështira tek Juventusi.

Argjetinasi këtë sezon ka qënë plotësisht nën hijen e Cristiano Ronaldos duke shënuar vetëm 4 në Serinë, ndryshe nga një sezon më parë kur ai dërgoi topin në rrjetë plot 22 herë.

Megjithatë vera do të jetë e nxehtë ku gjithcka ngelet e hapur. /albeu.com/
Shtuar më 28/02/2019, ora 15:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori