Shokon Guardiola: E urrej tiki-takan
Pëlqej
Pep Guardiola që nuk e pret. Në autobiografinë me titull "Herr Pep", e shkuar së bashku me gazetarin spanjoll dhe mikun e tij Marti Pernerau, tekniku i Bayern Munchen i habit të gjithë.

"E urrej tiki-takan! Kontrolli i topit është vetëm një instrument me të cilin ti organizohesh dhe ve në vështirësi kundërshtarin. Nuk është e vërtetë se u largova nga Barcelona sepse Rosell nuk i mbështeste idetë e mia. Nuk kam kërkuar asnjë revolucion, isha vetëm në limitet e lodhjes", është shprehur Guardiola.

I pyetur për humbjen më të rëndë që ka pësuar Pep u shpreh: "Sigurisht që 0-4 kundër Real Madrid sezonin e shkuar". /albeu.com/
Shtuar më 05/08/2014, ora 10:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori