Shorti i Europa League/ Kukësi sfidon skuadrën e madhe hungareze
Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti për raundin e parë kualifikues të Ligës së Europës, ku 3 skuadrat e Superiores, Kukësi, Teuta dhe Laçi kanë mësuar kundërshtarët. Ndeshjet e para do të luhen më 11 korrik, ndërsa ato të kthimit më 18 korrik


PËRBALLJET:

DEBREÇEN – KUKËSI

VENTSPILS-TEUTAKUNDËRSHTARËT E MUNDSHËM TË KUKËSIT NË TURIN E PARË

GRUPI 3

Milsami Orhei (Moldavi)

NK Mura (Slloveni)

Debreceni (Hungari)

Banants (Armeni)

Jeunise Esh (Luksemburg)

KUNDËRSHTARËT E MUNDSHËM TË TEUTËS NË TURIN E PARË

GRUPI 7

Apollon Limasol (Qipro)

Kairat Almati (Kazakistan)

Ventspils (Letoni)

Krakovia (Poloni)

Dinamo Tbilisi (Gjeorgji)

KUNDËRSHTARËT E MUNDSHËM TË LAÇIT NË TURIN E PARË

GRUPI 9

Hapoel Ber-Sheva (Izrael)

AEK Larnaka (Qipro)

Domzhale (Slloveni)

Pjunik (Armeni)

Sabail (Azerbajxhan)

Buduçnost Podgorica (Mal i Zi)

* Ndeshjet e para luhen më 11 korrik, ndërsa ato të kthimit më 18 korrik;
Shtuar më 18/06/2019, ora 15:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori