Shorti i plotë në Kategorinë e Parë, njihuni me të gjitha ndeshjet
Është hedhur ditën e sotme shorti për Kategorinë e Parë, teksa janë ndarë skuadrat në grupet A dhe B.

Flamurtari dhe Luftëtari që vijnë nga Kategoria Superiore do të jenë në Grupin B, së bashku me Pogradecin, Lushnjen dhe Besën duke konfirmuar një rivalitet të lartë për t’u rikthyer në elitën e futbollit shqiptar.

Ndërkaq, nga krahu tjetër Besëlidhja e Dinamo pritet të duelojnë për sukses, ndërsa së bashku me to janë edhe Partizani B, Burreli, Korabi Oriku etj…

Sakaq, janë përcaktuar edhe ndeshjet hapëse të kampionatit, i cili ende nuk ka një datë dhe mund të vendoset në ditën e nesërme. Kështu, për t’u veçuar janë ndeshjet e Grupit B që dhurojnë përplasjet mes Lushnjes e Besës dhe Pogradecit me Luftëtarin.

GRUPI A- Besëlidhja, Korabi, Erzeni, Burreli, Dinamo, Veleçiku, Oriku, Vora, Partizani B

GRUPI B- Flamurtari, Luftëtari, Pogradeci, Lushnja, Besa, Egnatia, Turbina, Elbasani, Tomori

Ndeshjet e javës së parë:

GRUPI A

Besëlidhja-Vora

Burreli-Veleçiku

Korabi-Oriku

Erzeni-Dinamo

Partizani B (pushim)

GRUPI B

Elbasani-Egnatia

Lushnja-Besa

Pogradeci-Luftëtari

Flamurtari-Turbina

Tomori (pushim)
Shtuar më 09/10/2020, ora 17:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori