Shpallet lista e Kombetares per ndeshjet me Turqine dhe Greqine
Albeu.com
Dje pasdite, trajneri i komëbtares kuqezi, Hanse Peter Brigel, ka shpallur listën e lojtarëve që do të jenë pjesë e kombëtares shqiptare për ndeshjet eliminatore të kampionatit botëror Gjermani 2006.Shqipëria ka dy përballje shumë të rëndësishme në datat 26 dhe 30 mars përkatësisht me Turqinë dhe Greqinë. Bie në sy rikthimi i Redi Jupit dhe mosgrumbullimi i Beqajt. Një pjesë e kombëtares A dhe kombëtarja Shpresa do të nisen sot drejt Turqisë. Pjesa tjetër e kuqezinjve që kanë për të mbyllur detyrimet e tyre me klubet ku aktivizohen, do t’i bashkohen pjesës tejtër të skuadrës në ditët në vazhdim

Lista e kuqezinjve
Portierë
1.Foto Strakosha
2.Ilion Lika
3.Isli Hidi
Mbrojtës
4.Tefik Osmani
5.Suad Lici
6.Armend Dallku
7.Elvis Sina
8.Ardian Aliaj
9.Elvin Beqiri
10.Lorik Cana
Mesfushorë
11.Klodian Duro
12.Altin Haxhi
13.Ervin Skela
14.Devis Muka
15.Blendi Shkëmbi
16.Altin Lala
17.Redi Jupi
Sulmues
18.Alban Bushi
19.Florian Myrtaj
20.Altin Rraklli
21.Igli Tare
22.Erjon Bogdani

24-ore.com
Shtuar më 20/03/2005, ora 21:01
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori