Shpejtësia vret pilotin anglez të garave me motor


Gara me motor e “Open Trophy” i ka kushtuar jetën një piloti anglez.

Piloti i ndjerë quhet, Clive Ling, 53 vjeç, dhe teksa po garonte në një pistë të Belgjikës ka humbur kontrollin e motorit.

Ai ishte duke pilotuar me 200 km në orë kur ka ndodhur aksidenti, dhe ky është shkaku kryesorë që i ka marrë jetën pilotit.

Open Trophy”, gara në të cilën po merrte pjesë piloti anglez është kthyer në tragjedi edhe më parë, pasi në vitin 2014 tre pilotë humbën jetën. /albeu.com/
Shtuar më 29/07/2018, ora 14:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori