Shpërthejnë shqipet, Gjimshiti tund rrjetën ndaj Lacios, Muriqi i kundërpërgjigjet (VIDEO)Luhet në këto momente ndeshja mes Atalantës dhe Lacios, e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Italisë.

Mbrojtësi i Kombëtares, Berat Gjimshiti ka gjetur golin e parë sezonal, teksa ka shënuar dhe ka kaluar Atalantën në avantazhminutën e 7’.

Megjithatë ky avantazh zgjati vetëm 10 minuta, teksa në minutën e 17’, një tjetër shqiptar vendosi baraspeshën. Vedat Muriqi, pas një krosimi perfekt të marrë nga e majta nga Açeri, gjuan bukur me kokë dhe e ndal topin në fundin e rrjetës.
Shtuar më 27/01/2021, ora 18:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori