Shpërthen Draxler: Shpenzuam 400 milionë euro dhe nuk shkuam as në çerekfinale
PSG nuk arriti dot të kualifikohej në çerekfinalet e Champions League dhe kritikat ndaj projektit të presidentit, Nasser Al-Khelaifit janë akuzuar edhe nga lojtarët e klubit.

Furbollisti gjerman, Julian Draxler i cili hyri në fushën e lojës kur ndeshja ishte barazim 1-1, u shpreh se shpenzimet marramendëse nuk sollën asgjë.

"Reali luajti i qetë. E qarkulluam mirë topin, por nuk mund të fitosh vetëm me qarkullim. Duhet t’i bësh presion Realit kur je duke humbur. Nuk mund të vazhdosh me pasime të shpeshta dhe të presësh që goli të bëhet vetë. E merituam eliminimin. Këtë verë shpenzuam 400 milionë euro dhe në fund nuk shkuam as në çerekfinale”, tha Draxler. /albeu.com/
Shtuar më 07/03/2018, ora 19:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori