"Shpërthen" Kina, ja si i projektojnë stadiumet e reja (FOTO LAJM)

Hangzhou Sports Park Stadium
Kina ndoshta nuk është një vend shumë i zhvilluar në futboll, edhe pse ka një popullsi shumë të madhe, por kinezët po mendojnë që të bëjnë hapa përpara në këtë sport.

Ata po mendojnë për të ardhmen dhe synojnë që të ndërtojnë disa stadiume me një arkitekturë të paparë deri më tani në stadiumet që janë ndërtuar.

për ta evidentuar këtë gjë ju sjellim 6 projektet e stadiumeve që pritet të ndërtohen në të ardhmen. /albeu.com/
Shtuar më 02/06/2016, ora 13:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori