Shpëtoi fëmijët nga një sulmi me thikë, shqiptari merr mesazh inkurajues nga Ibrahimovic
Pëlqej
Shqiptari nga Kosova, Fidan Bejta u shpall “Heroi i Vitit 2018 në Suedi. Ai i shpëtoi plot 20 fëmijë nga një sulm me thikë. Teksa fëmijët luanin në një shesh lojërash, një grua i kishte ndjekur ata dhe tentoi t’i godiste me thikë.

Fale ndërhyrjes së Fidanit është bërë i mundur shpëtimi i jetëve të 20 vogëlushëve. Shqiptari do të nderohet të mërkurën me titullin “Engjëlli i mbrojtës”, nga shteti suedez.

Pas ngjarjes heroike, i riu shqiptar mori një mesazh inkurajues nga ylli suedez Zlatan Ibrahimovic.

“Ju jeni një hero i vërtetë. Punë e mirë. Të gjithë janë krenarë për ty. Ajo që bëtë nuk është diçka që secili do të guxonte të bënte. Vazhdo të jesh kështu, vetvetja. Na duhen më shumë si ty. Ju ftoj që të vini dhe të më shikoni një lojë live”, deklaroi Ibrahimovic. /albeu.com/
Shtuar më 18/12/2018, ora 20:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori