Shqiperia barazoi me Azerbejxhanin
Pëlqej
Albeu.com
Miqësorja Azerbajxhan-Shqiperi është mbyllur me barazim 1-1 dhe me shumë tension në pjesën e parë mes lojtarëve kuqezi e arbitrit gjeorgjian.Miqësorja Azerbajxhan-Shqiperi është mbyllur me barazim 1-1 dhe me shumë tension në pjesën e parë mes lojtarëve kuqezi e arbitrit gjeorgjian.
Shkak për pakënaqësitë e lojtarëve shqiptarë ishin disa vendime absurde të arbitrit kryesor nga Gjeorgjia. Në saje të vendimeve të gabuara me kartonin e dytë të verdhë u ndëshkuar mbrojtësi Elvin Beqiri.
Azerbejxhani shum herët kishte kaluar në avantazh me golin të cilin e shënoi Sunashiç në minutën e 4-të, edhe pse ishte në pozitë të dukshme jashët loje. Golin e barazimit për „kuqezijtë" e shënoi Ervin Skela në minutën e 11-të.
Nga katër miqësore sa kanë zhvilluar këto dy përfaqësuese „kuq e zinjtë" kanë marë tri fitore, që të trijat në fushën e saj.

Ja golat:

Shtuar më 20/11/2008, ora 20:42
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori