Shqipëria rikthehet tek fitorja, triumfon ndaj Azerbajxhanit
Shqipëria U-17 ka arritur të mposht mrezultatin minimal 1-0 skuadrën e Azerbajxhanin, ndeshje e vlefshëm për Grupin 8 të eliminatoreve të Europianit.

Pas 2 humbjesh ndaj Çekisë dhe Norvegjisë, kuqezinjtë e Mustedanagiç, arritën të triumfonin në përballjen e fundit ndaj Azerbajxhanit.

Një përballje ku nuk mungoi tensioni, teksa në fundit e ndeshjes u ndëshkuan me karton të kuq 3 lojtarë azerbajxhanas duke e mbyllur sfidën me 8 lojtarë.

Me fitoren e sotme, Kombëtarja U-17 e mbylli grupin në vendin e 3-të në kuotën e 3 pikëve.
Shtuar më 29/10/2018, ora 16:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori