Shqiptari i "Euro 2012" (VIDEO)
Kombëtarja jonë e futbollit duket edne shumë larg pjesëmarrjes në eventet ndërkombëtare si Kampionati Botëror apo Kampionati Europian. Por kjo nuk pengon që në "Euro 2012" të luajë një shqiptar.

Futbollisti shqiptar nga Kosova, Emir Bajrami, është përfshirë në listën përfundimtare të Kombëtares suedeze për pjesëmarrje në kampionatin evropian që do të mbahet në Poloni e Ukrainë nga 8 qershori deri më 1 korrik.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat suedeze, ndërkohë që seleksionuesi Erik Hamren ka arsyetuar përfshirjen e kosovarit në listën përfundimtare, megjithëse 24-vjeçari nuk pati një sezon të mirë në Hollandë me skuadrën e tij Twente.

Përzgjedhësi Hamren ka mbrojtur vendimin e tij për të përfshirë në listë mesfushorin Bajrami. Ai ka thënë se në "Euro 2012" i duhen lojtarë kreativë dhe sipas tij Bajrami është një prej këtyre lojtarëve. /albeu.com/
Shtuar më 15/05/2012, ora 10:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori