Shqiptari Keidi Bare mbrëmje ëndrrash, debuton me Atletico Madridin
Pëlqej
Mbrëmje e djeshme do të mbetet gjatë në kujtesën e talenti shqiptar, Keidi Bare, i cili më në fund ka veshur fanellën e skuadrës së parë të Atleticos duke bërë dhe debutimin në Kupën e Mbretit.

19-vjeçari nga Fieri zëvendësoi Angel Correan në minutën e 78-të të ndeshjes ndaj Las Palmasit në Kupën e Spanjës.

Mesfushori i Kombëtares shqiptare U-21 iu bashkua klubit madrilen nga Apolonia në vitin 2013 dhe prej atëherë është aktivizuar me skuadrën U-19 dhe me atë B.

Shtuar më 11/01/2017, ora 10:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori