Shtyhet sërish Premier League
Klubet e Premierë Leafue janë informuar se nëse vazhdon në këtë mënyrë koronavirusi atëherë kampionati do të shtyhet edhe më shumë.

Përmes një email çdo skuadër e kampionatit anglez është informuar se Premierë Liga do shtyhet për një datë të pacaktuar.

Thuhet se këtë vendim e kanë pranuar presidentët e klubeve, pasi shteti është i mbyllur dhe lojtarët nuk janë duke mundur të stërviten.

Në javën e ardhshme do zbulohet data e radhës se kur do rifillojë Premierë Liga.

Kujtojmë se kampionati anglez pritej që të nis me datën 30 prill 2020.
Shtuar më 26/03/2020, ora 21:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori