Shuku zbulon pasardhësin e Tramezzanit, por e ka De Biasi në dorë
Paolo Tramezzani tashmë nuk është më pjesë e kombëtares. Federata Shqiptare e Futbollit konfirmoi zgjidhjen e kontratës me italianin në mënyrë konsensuale dhe tashmë asaj i mbetet detyra e përcaktimit të pasuesit të tij.

Mri më i mundshëm për të zënë vendin e tij, është Ervin BVulku, të paktën kështu mendon Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku.

“Tani që flasim, Bulku është zëvendëstrajner. Mund të jetë kandidat edhe për rolin e Tramezzanit, i cili me largimin e tij ka hapur dy vende, pasi ishte zëvendëstrajner dhe drejtor teknik. Do të jetë në dorë të De Biasit nëse do e mbajë ende apo jo Bulkun si zëvendësin e tij”, tha Shulku në "Ëake Up".

Shtuar më 21/12/2016, ora 12:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori