Shumë shpejt klubet e Serie A nisin stërvitjen
Klubet e Serie A duket se janë gati të kthehenstërvitje.

Qeveria e Italisë pritet që të shtyjë ‘izolimin’ e qytetarëve deri më 3 maj, por duket se do të ketë përjashtime për disa.

Lojtarët e Serie A mund të kthehen në fushat e blerta para 3 majit, për t’i bërë disa teste fillestare, para rikthimit në stërvitje.

‘Sky Sport Italia’ shkruan se të gjitha skuadrat e Serie A pritet të kthehenstërvitje më 3 maj.

FIGC më herët ka marrë një protokol nga qeveria ku tregohet se si duhet vepruar me lojtarët, pas rikthimit në seancat stërvitore.

Të gjithë lojtarët pritet t’i nënshtrohen disa testeve të mushkërive dhe zemrës, për të vërejtur nëse janë imun ose jo.
Shtuar më 10/04/2020, ora 09:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori